Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Yunanistan, Türkiye ve Arnavutluk’tan uçuşlara getirilen kısıtlamaları kaldırdı

Yunan Sivil Havacılık Dairesi (HCAA) Pazar günü COVID-19’un yayılmasını önlemek için Türkiye, Arnavutluk ve kuzey Makedonya’dan yapılan uçuşlara getirilen kısıtlamaları kaldırdı.

Bununla birlikte, yurt dışından gelen tüm yolcular, varışlarından 72 saat sonra yapılan negatif bir COVID-19 testine sahip olduklarını göstermelidir. Evde veya kaldıkları yerde yedi gün boyunca izole edilmeleri gerekir.

Buna ek olarak, HCAA, Yunanistan’a girmek için Rusya’dan gelen göçmen sayısını mevcut 500’den 4.000’e çıkardı. Uçuşların Atina, Selanik ve Girit’teki Kandiye havaalanlarına inmesine izin verilir.

Yunanistan seyahat kısıtlamalarını uzatıyor 5 Nisan’a kadar

Yurt dışından gelen tüm yolcular, Yunanistan’a varmadan 72 saat önce yapılan negatif bir Covit-19 test sonucu (PCR) sunmalı ve girişte hızlı bir Covit-19 testi yapmaları istenmelidir (PLF formlarında sağlanan verilere bağlı olarak). Yolcunun corona virüs testi pozitif çıkması durumunda toplam 14 gün izole edilmesi gerekiyor.

Birleşik Krallık: Yükseltmek için 7 günlük izolasyon ve yeni PCR testi: Özellikle İngiltere’den gelen yolcuların izolasyondan çıkmak için yedi gün sonra yeni bir PCR testine girmeleri gerekecektir.

Tüm yabancı ziyaretçiler için yedi günlük tecrit: AB üye ülkeleri dahil olmak üzere herhangi bir yabancı ülkeden ülkemize giriş yapan tüm yolcular, PLF formunda beyan edilen evde veya geçici ikamet yerinde zorunlu ihtiyati kısıtlamalara tabidir. (7) gün, Yunanistan’da kısa bir süre kalmazlarsa, geçici kısıtlama bu süre boyunca, yani ayrılmalarına kadar geçerlidir.

Avrupa Birliği ve Schengen Anlaşması dışındaki üçüncü ülkelerin Yunanistan’a giriş yasağı. Aşağıdaki ülkelerin vatandaşları hava emrinin dışında tutulmuştur: İngiltere, Avustralya, Yeni Zelanda, Güney Kore, Tayland, Ruanda, Singapur, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya Federasyonu ve İsrail.

BAE ve İngiltere’den gelen tüm yolcular için zorunlu hızlı varış kontrolü.

Yurtiçi uçuşlar ve ülkedeki tüm havalimanlarına ticari ve kamu / ticari hava yolculuğuna yalnızca sağlık, profesyonel / iş seyahati, aile nedenleri (ailelerin yeniden birleşmesi) ve daimi ikamete dönüş dahil olmak üzere temel seyahatler için izin verilir. . Uçuş emri 29 Mart Pazartesi gününe kadar uzatıldı

READ  Türkiye'de ilk kez nadir görülen havlama kuyruklu 'Suudi Arabistan' lark bulundu
Gezginler için PLF Formu

Yunanistan’a giriş yapan yolcular, varışlarından en geç 72 saat sonra negatif bir COVID-19 testi sunmalıdır. Aynı zamanda yolculara ihtiyaç vardır Varıştan bir gün önce Yolcu Bulma Formu (PLF) doldurunKalkışacakları havaalanı, kaldıkları adres ve Yunanistan’da kalış süreleri gibi bilgileri sağlamak.

Kalıcı olarak Yunanistan’da ikamet eden yabancı havayollarının yolcularının PLF formunu doldurmaları ve ülkenin havalimanlarından ayrılmaları gerekmektedir.

Yunan Sivil Havacılık Otoritesi, havayollarının yolcuları yüklemeden önce aşağıdakileri kontrol etmesini zorunlu kılar:

  • Zorunlu bir seyahat belgesi olan uçuştan bir gün önce PLF ibrazının onayı
  • QR kodu ve PLF ile yazışmalar

Bu düzenleyici yükümlülüğe uymayan havayolları, masrafları şirkete ait olmak üzere yolcuları iade etmekten sorumludur.

* GCD hakkında daha fazlası: Yunanistan, İspanya ve Türkiye’ye tatil rezervasyonlarında ve uçuşlarda artış
Etiketler:
Havayolları, Arnavutluk, Atina Uluslararası Havaalanı Elephantarios Venezuelos, Uçuş Emri, Yurtiçi Uçak, AB, Yunanistan, Yunanistan Seyahati, Yunan Sivil Havacılığı, Yunan Seyahati, Yunan Sivil Havacılık Otoritesi, Uluslararası Uçak, Negatif Govt-19 Testi, Kuzey Görünümü, PLF, Kısıtlamalar , Rusya, Güvenli Seyahat Listesi, Seyahat, Seyahat, Türkiye