Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Yaban Hayatı Federasyonu yabani hindi avcılığını memnuniyetle karşılıyor

New Brunswick Yaban Hayatı Federasyonu (NBWF), eyaletin ilk yabani hindi avıyla ilgili haberleri memnuniyetle karşılıyor.

Eyalet Salı günü bir duyuru yaptı Sınırlı giriş yabani hindi av sezonu 10-22 Mayıs tarihleri ​​arasında düzenlendi.

NBWF Başkanı Natalie Mike, yabani hindi nüfusu artmaya devam ederken neredeyse 20 yıldır bir av sezonu talep ettiklerini söyledi.

Mike bir telefon röportajında ​​”2018’de, hükümetten nüfusun eyalette nerede olduğunu görmek için aşağı yukarı bir anket yapmasını istedik,” dedi.

“Yeni av fırsatlarını sevdiğimiz için yaptığımız için mutluyuz, ancak aynı zamanda sürdürülebilir bir av yapmak için yeterli hindi olduğundan emin olmak istiyoruz.”

New Brunswick Üniversitesi tarafından yapılan yakın tarihli bir araştırmanın ön sonuçları, eyalet hükümeti haber bültenine göre güneybatı New Brunswick’te kaçak avlanma ile yönetilebilecek sağlıklı bir yabani hindi popülasyonu olduğunu gösteriyor.

Mike, yabani hindilerin Maine’den sınırdan New Brunswick’e yavaşça göç ettiklerini de fark ettiklerini söyledi.

“Fredericton bölgesinde Trans-Kanada Karayolu üzerinde ağaçlarda avlanan hindileri görüyoruz, bu yüzden insanlar burada” dedi. “Bunu yönetmeliyiz, kontrol etmeliyiz çünkü hindilerin yetiştirilmesi zordur.”

İlde beş lokasyonda toplam 400 av künyesi çıkarılacak Yaban Hayatı Yönetim Bölgeleri: Bölgeler 10, 15, 16, 17 ve 20.

Mike, 13 günlük ava daha fazla ilgi olacağını beklediğini söyledi.

“Muhtemelen Moose gibi,” dedi Mike gülerek. “Birkaç bin kişi birden çok etiket için başvuracak.”

İl, talebin “standart bir hasadın üzerinde olması beklendiği” için ruhsatların çekiliş sistemiyle verileceğini söyledi. Başvuru süresi çekilişi 6-16 Nisan tarihleri ​​arasında düzenlendi.

Bir çekiliş için başvurmadan önce, ilgilenen avcılar yabani hindi avcılığı üzerine çevrimiçi bir kursu tamamlamalı ve uygun koruma eğitimi gereksinimlerini karşılamalıdır. Çevrimiçi kursun tamamlanması yaklaşık 20 dakika sürer ve yaban hindi biyolojisi, kimlik ve güvenli avlanma uygulamaları hakkında bilgiler içerir.

READ  Deprem Bilgileri: Orta Düzeyde Mac. 4.3 Deprem