Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Türkiye’yi arama efsanesi arkadaşım Ben Rodgers Lee’yi hatırlıyor

Büyük kılcal damar 75 yarda aşağıya doğru kapandı. İşte o zaman Ben yavaşça bana döndü, miğferini kaldırdı ve “ateş etmem gerekiyor” diye bağırdı.

Hindiyi göremedim ama Ben’in görebileceğini düşündüm ve kuşun bizi tanıdığından şüphelenirse, ateş etme zamanının geldiğini tam olarak anladım. Kısacası, şimdi oldu… ya da asla! Anlayamadığım şey, Ben’in ayağa fırlaması, kemo kaplamalarını açması ve onları ayak bileklerine indirmesiydi. İşte o zaman, Ben’in “Ateş etmem gerekiyor” diye fısıldadığında bana anlatmaya çalıştığı şeyi ne kadar yanlış anladığımı anladım. Yakın zamanda mide baypası geçiren bir adamdan gelmek iki kat daha fazladır.

Kuşkusuz, bilinmeyen alanlara doğru yola çıkan Kopler ve beş kez dünya şampiyonu hindi arayan ve tüm zamanların en ünlü hindi avcısı Ben Rodgers Lee pantolonunu indirdi, yani.

Ağlayana kadar gülümsedim, bir zamanlar 400 kilo ağırlığındaki bu kocaman adamın beni öldüreceğini umarak. Ama yapmadı ve bu haftalık hata, bu gerçeğin bir kanıtıdır. Beni bir dakikalığına sıkıştırdıktan sonra Ben, o sahnenin ne kadar eğlenceli olduğunu anladı ve benimle gülmeye başladı. Tanrıya şükür.

O sırada Penn için Oklahoma’nın güneydoğusundaki Quachida Dağları’nda konuk bir “gazeteci” olarak avlanırdım ve itiraf etmeliyim ki, Turkey Quarterly’nin Temmuz 2006 sayısı için yazdığım bu hikaye çalındı. O halde insan kendini nasıl soyabilir?

Ben’e o tuhaf an hakkında asla yazmayacağıma söz vermiş olsam da, yanından geçmenin onun için çok eğlenceli olacağını düşündü. “Beni umursama,” dedi Ben, onun popüler olmasına yardımcı olan eşsiz, yeryüzüne inen Güney Trolü hakkında. “Ne istersen yaz. Gitmen gerektiğinde, gitmelisin. Bu kadar! ”

Alabama, Coffeeville’den Ben Lee ile de aynıydı. Kelimelerde ustalığı vardı. Eğer söylediklerini beğendiysen, tamam. Eğer yapmazsan, kırmalısın. Bu tavrı yüzünden bazıları ona bir övünç, bir trompetçi, bir hain damgaladı. Belki öyleydi, ama onda hiç görmedim. Bana göre o sadece Ben Rodgers Lee ve onu tanımlamanın tek yolu bu. Onu damgalayanlar, benim bildiğim gibi onu gerçekten bilmiyorlardı. Ya da onunla tanıştığımda basitçe dağılmıştı; Bilmiyorum. Bununla birlikte, Ben Lee beni hiçbir zaman desteklemedi, onun mütevazı, kasaba dışında küçük bir kasaba yazarı olduğunu biliyorum.

READ  Türkiye'de Emekli Amiraller Gözaltına Alındı ​​| Canberra Times

Ben’in o sabah gün doğumundan hemen önce ne kadar zarafet ve bağışlayıcı olduğuna dair küçük bir örnek. Baykuş tüylerini durdurmak için mola vererek eski dağ yollarını gevşetiyorduk. Bir gün çöküyordu ve daha iyi bildiğim halde, Ben bağırdığında fotoğraf çekme dürtüsüne karşı koyamadım. Doğal olarak, kameranın flaşı tüm yamacı aydınlatır ve herhangi bir hindiyi varlığımız konusunda uyarır. Doğal olarak, Ben’in ne kadar mutlu olduğunu sadece hayal edebiliyorum. Geriye dönüp baktığımda, solucan kabuğumu dağdan atıp vücuduma taş atsa onu suçlamazdım.

Ama Ben bir şey söyledi. Sonuç? Bir tür fotoğraf, hayatımın geri kalanı için değer vereceğim. Bulabilirsem, bu sütuna eklemekten gurur duyarım.

Ne yazık ki, Ben kısa süre sonra dünyevi evinden çağrıldı. Gazete haberleri, 7 Ekim 1991’de pikap köprülerinden birinin bir gardiyana çarparak onu ateşe verdiğini belirtiyor. Sadece hindi avcıları değil, spor dünyası da o sabah büyük bir lideri kaybetti. Engebeli bir pırlantaydı ve Seba-Jayki Kimya Şirketinde nöbet pozisyonundan yükseldi ve dünyanın en tanınmış ve sevilen outdoor sporcularından biri oldu.

Ama kabaca Penn’in dış kabuğu gibi, ruhunu umursamadım. Ben birkaç kez benimle yaptığı konuşmalarda yapımcısından bahsetti ve bir keresinde şöyle yazdı: “Kilisem büyük bir meşe ağacıdır. Kendimi başka hiçbir yer gibi Tanrı’ya yakın hissediyorum. Onunla konuşurum; Dışarı çıkmama izin verdiği için ona teşekkür ederim. ”

Ben, ölmeden çok önce bana şu kışkırtıcı sözleri söyledi, ne kadar haklıydı: “Sabah kalkıp öfke duymak gibisi yoktur. Yüce Tanrı istediği zaman iyi bir gün geçirebiliriz. ”

Amin, Kardeş Ben, Amin …

Hattiesburg’dan Bill Defotta, 1982’den beri gazete makaleleri yazan ömür boyu dışarıdan bir yabancı. Ona [email protected] adresinden e-posta gönderin.