Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Türkiye’de enfeksiyonlar gevşek önlemler nedeniyle artmaya devam ediyor

Türkiye’nin haftalık bölgesel COVID-19 rakamları artıyor çünkü ülkede hâlihazırda gevşek kontroller var.

Cumartesi günü yayınlanan sağlık bakanlığı rakamları, ülkenin en büyük şehri olan İstanbul’un geçen haftaya göre% 41 artışla 100.000 kişide 251’den fazla enfeksiyon oranına sahip olduğunu gösteriyor. Bu, yalnızca İstanbul’da yaklaşık 40.000 yeni enfeksiyon olduğu anlamına gelir, bu altı hafta önce yayınlanan sayının dört katıdır.

Hükümet, 81 ilini dört risk kategorisine ayırdı ve kontrolleri iki haftada bir yerel düzeyde değerlendireceğini söyledi. Son istatistikler, birçok şehrin “çok yüksek riskli” veya “çok yüksek riskli” olduğunu göstermektedir.

Türkiye cumhurbaşkanı bu hafta, gıda üzerindeki gevşek kısıtlamaların ve restorandaki sokağa çıkma yasaklarının azalmasının, artan salgınların ortasında “bir süre daha” devam edeceğini, ancak sert önlemleri geri getirebileceğini duyurdu.

Mart ayı başında açıklanan önlemlere göre, “yüksek riskli” şehirlerde hafta sonu sokağa çıkma yasağı uzatıldı ve “yüksek riskli” şehirlerde Pazar günü lokavt devam etti. “Yüksek risk” dışında her türlü açık ve kapalı yemek restoranı açıktır ve ülke genelinde gece sokağa çıkma yasakları uygulanmaktadır.

Ülke çapında yedi günlük salgın ortalaması 18.000’in üzerine çıktı ve en son Aralık ayında görülen günlük oranlara ulaştı. Karmaşık bakım ve ölüm oranı olan hastaların sayısı da artıyor. Türkiye’de toplam ölü sayısı 29.959.

Ekonomik kriz karşısında hükümet, salgın hastalıklar sırasında faaliyetlerine devam etmeleri için işletme sahiplerine baskı yapıyor.

(Feragatname: Bu hikaye www.republicworld.com tarafından düzenlenmemiştir, entegre bir beslemeden otomatik olarak oluşturulmuştur.)

READ  'Türkiye, Kıbrıs'ın kendi ayakları üzerinde durmasını istiyor'