Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

‘Türkiye sadece komşu değil, aynı zamanda stratejik ortak’

KYIV, Ukrayna

Ukrayna Dışişleri Bakan Yardımcısı Anatoly ajansla yaptığı özel röportajda, Türkiye’nin sadece iyi bir komşu değil, aynı zamanda “son derece güvenilir bir stratejik ortak” olduğunu söyledi.

Vasil Botner, “Son yıllarda aramızda güvenilir, yerleşik ve dostane bir ilişki geliştirmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Botner, iki ülkenin Türkiye-Ukrayna stratejik ittifakının 10’uncu yıldönümü münasebetiyle “ilişkilerimiz için önemli kararlara yol açacak” stratejik bir toplantı düzenlediğini kaydetti.

“Her iki ülkemize de karşılıklı fayda ve fayda sağlayacak işbirliğimiz için mümkün olan tüm eğilimleri geliştireceğiz.” Dedi.

Botner, iki ülke arasındaki ilişkilerin karşılıklı fayda sağlayan ortak girişimlere yol açan “eksiksizliğe” dayandığını söyledi.

Ankara ve Kiev şu anda, her iki ekonomisinin de korunmasına yardımcı olacak karşılıklı yarar sağlayan bir serbest ticaret anlaşması için müzakerelerin ortasındalar.

Anadolu Ajansı web sitesi, AA Haber Yayın Sistemi (HAS) tarafından abonelere sunulan haberlerin sadece bir kısmını ve kısaltılmış olarak içermektedir. Abonelik seçenekleri için bizimle iletişime geçin.

READ  Türkiye, Rusya'nın Spotnik-V aşısını satın almak için ilk görüşmelere başladı