Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Türkiye: KEP Projesi ile Hayat Değiştiren – Türkiye

PEP programı aracılığıyla hayat değiştiren

Mayada, Salahedin, Hadil, Alwan, Mohamed, Hamibi… ülkelerinde patlak veren savaştan kaçan ve kaçmak için komşuları Türkiye’nin kapısını çalan milyonlarca sığınmacıdan sadece birkaçı. Ve huzur içinde yaşayın … Başlangıçta çaresizce bir kase sıcak çorba ve başlarının üzerinde bir çatı bulmaya çalışıyorlardı, sonra da ailelerine geçimini sağlamak için iş arıyorlardı … Şimdi bir zeytin ağaçları var, Meyveyi, refahı ve barışı simgeleyen bu sığınak topraklarında kökler atıldığında çiçek açmaya çalışırlar.

Ne yazık ki, Muhammed, Cobra, Ergon, Isel, Betel… Onlar da farklı nedenlerle iş bulamayan, aynı tür mücadelelerle karşı karşıya kalan Türk vatandaşları arasında… Terfi sayesinde artık hepsinin hayal ettikleri daha iyi bir gelecek var KEP-Ekonomik Fırsatlar programının. Almanya Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Genel Müdürlüğü (MEB – HBÖ) Ar-Ge Planlama Dairesi, GIZ ve Mülteci ve Göçmen AS tarafından finanse edilen KEP Programı GIZ himayesinde başlatılmıştır. . Tripartite işbirliğiyle hayata geçirilen proje kapsamında 804’ü Türk vatandaşı Suriyeli ve uluslararası sığınmacı veya statülü sığınmacı ve geçici koruma altında olmak üzere 850 yararlanıcı, kişisel hikayelerini yeniden yazma yoluna girdi. Kadın istihdamını teşvik ederek ve kadınların yerel ekonomik büyümeyi desteklemek için toplam yararlanıcı sayısının en az% 30’unu oluşturmasını sağlayarak, 1654 kişi Denisley’in Adyar illerinde bulunan 18 halk eğitim merkezinde yeni kariyer sahibi oldu. , Thierberger, İstanbul ve Dekirtaş hayatlarına başlar. Mesleki eğitim derslerinin tamamlanmasının ardından yararlanıcıların işgücü piyasasına erişimini hızlandırmak amacıyla alınan burslara ek olarak, projenin% 10’unun istihdamının sağlanması amacıyla güçlü bir işbirliği örneği projesi oluşturulmuştur. şirketlerin, yerel makamların ve özel sektörün yararlanıcıları ve temsilcileri.

Ayrıca, yararlanıcıların becerileri toplum entegrasyon faaliyetleri ve çeşitli konularda seminerler yoluyla desteklenmekte ve daha da geliştirilmektedir.

READ  Türkiye AB gündemini düşürüyor

Bu kitap, Türk vatandaşlarından ve geçici koruma altındaki Suriyelilerden 38 yararlanıcının başarı öykülerinden oluşan bir derlemedir. Hikayeleri bu kitapta gizlenemeyen, ancak hayatlarında olumlu bir değişimin başlangıcı olabildiğimiz diğer kullanıcılara gelince, hikayeleri arkadaşlar arası sohbetin konusu, bir gazete makalesi olabilirdi. veya bir TV haberi. Ne olursa olsun hikayelerini yazmaya devam edecekler