Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Türkiye COVID-19- güvenli bir seyahat destinasyonu olarak yerini koruyor

Salgın küresel turizm endüstrisi üzerinde ağır bir yük oluşturmaya devam ederken, bazı ülkeler sert bir şekilde etkilendi ve bazıları hükümet desteği, sağlık girişimleri ve hızlı aşılama rulolarıyla kendilerini parlatmaya çalışıyor. Geçen yıl daha fazla turist çekerek Türkiye turizm sektörüne olan güveni artıran Radisson Hotel Group, geçen yıla göre önemli kayıplara rağmen, bu yıl üç yeni otelle ülkedeki yatırım planlarını sürdürmeyi hedefliyor.

Grup, 2025 yılına kadar 50 otel ve 10.000 yatağa ulaşmayı hedeflerken, bölge temsilcisi yatırım planlarına devam ederek “Türkiye’ye olan taahhütlerini yerine getirdiklerini” belirterek, turizm gelirinin 2021 yılına kadar% 30 artacağını öngörüyor.

Afrika ve Türkiye’deki Radisson Hotel Group’un başkan yardımcısı ve iş geliştirme direktörü Ramsey Rangoussi, Sabah gazetesine verdiği röportajda, insanların seyahat etmeye ve daha güvenli olacağını düşündükleri ülkelere dönmeye hazır olduklarını söyledi.

Rankouzi, 2020’yi salgından etkilenen bir zorluk yılı olarak nitelendirdi, ancak onunla birlikte dersler getirdi.

Türkiye’ye yönelik yatırım planlarına değinerek, “Misyonumuzda bir değişiklik yok. 5 yıllık kalkınma planımızı da aynı şekilde uygulamaya devam ediyoruz.”

2021’in bir bütün olarak turizm sektörü için iyi bir yıl olduğunu söyleyen Erdoğan, gelir artışının% 30 olması beklenirken, 2019 rakamlarından daha da düşerken, “aşağı yönlü bir büyüme dönemine girmeyi vaat ediyor” dedi.

İnsanların seyahat etmeye hazır olduğunu söyledi, ancak “herkesin sorduğu soru, gittikleri ülkede izole olup olmayacakları ve turistlerin izole edilmeden kendilerini güvende hissetmek isteyip istemedikleri.”

Grup, Mayıs ayında batı turizm kenti Potrum’da bir Radisson koleksiyon oteli açarken, Batı İzmir’in Aliana semtinde başka bir otel açmayı planlıyor. Bu yıl için planlanan üçüncü otel Radisson Blu, bu yıl içinde Sky Resorts’a ev sahipliği yapan Kayseri’nin merkezindeki Ersius Dağı’nda açılacak.

READ  Türkiye: KEP Projesi ile Hayat Değiştiren - Türkiye

Ayrıca otel grubu 2022 yılına kadar Essenord, İstanbul ve Amlawadi ile kuzeybatı Bursa ilinde üç otel açacak.

Türkiye, grubumuzun odaklandığı bir ülke ve çok değerli bir pazar ”dedi.

Türkiye’de tatilcilerin kısıtlı normalleşmeye tepkisine ilişkin bir soruya yanıt veren otel zincirinin üst düzey bir yetkilisi, normalleşme sürecinde ekonomik, sosyal ve sağlık dengelerinin kurulması gerektiğini ve her ülkenin bu dengeye uygun hareket ettiğini söyledi.

“Türkiye süreci iyi yönetiyor. Aşı tüm hızıyla devam ettikçe ülkenin tamamen normale döneceğini de gösteriyor. Bunlar turizm açısından olumlu adımlar.”

Türkiye’nin turizm için kredi ve hükümet istihdam desteğine dikkat çeken Rangoussi, Ortadoğu ve Afrika pazarlarında benzer bir destek olmadığını ve bu ek desteklerin bu açıdan paha biçilmez olduğunu söyledi.

Avrupa pazarında da benzer bir destek sağlanıyor, diye devam etti, ancak “Türkiye özellikle hedefli pazarlama konusunda çok etkili.”

“Türkiye, turizmin canlanması için sınırları açık tutan, özel sektörü destekleyen ve bu politikaları sağlamak için hızlı kararlar alan bir ülke olarak diğer ülkelere kıyasla büyük adımlar attı.” Dedi.

Sahada aşılama başlıyor

Bu arada T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı yetkililerine göre sektöre yönelik aşılar 7 Nisan’dan önce başlayacak ve turizm tesisleri yıl boyunca kesintisiz hizmet verecek.

Yetkililer, “güvenli seyahat belgeleri” ile çalışan konaklama tesislerinde turizm personelinin aşılanmasının Nisan ayına kadar tamamlanacağını duyurdu. Halen açık olan ve güvenli seyahat belgesine sahip otel çalışanlarına öncelikle aşı yapılacaktır.

Türkiye’de Turizm Nisan ayında Akdeniz’in kıyı kenti Antalya’ya Rus turistlerin gelmesi bekleniyor.

Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Başkanı Alge Atmaka Anadolu Ajansı (AA), Pazar günü yaptığı açıklamada, Antalya’nın misafirlerini beklediğini ve “yeni sezon için tüm hazırlıkların tamamlandığını” söyledi. Uçak ve koltuk tahsisine bakıldığında, Rusya ile eylemin Nisan ayında başlayacağı görülüyor. “

READ  Türkiye'nin Orta Asya ve Rusya ile savaşı şiddetleniyor

Türkiye’nin Ruslar için önemli bir pazar olduğunu vurgulayan Atmaka, Rusların tatillerini Türkiye’de geçirmek istediklerini söyledi.

Atmaka, her krizin salgın sonrası süreç için alternatif yollar yaratmasıyla birlikte, giderek daha fazla insanın tatile gitmek için yeni yollar belirlediğini söyledi.

Turizmde “her şey dahil” organizasyonun geliştiricisi olarak bilinen Anadolu Sürdürülebilir Kültür ve Turizm Vakfı Başkanı Chem Gone, Antalya’nın Ruslar için en önemli destinasyon olduğunu söyledi.

Aşı çalışmalarının sürdüğüne ve aşıların seyahatte çok önemli bir rol oynadığına dikkat çeken Connie, “Türkiye’deki Ruslar giderek tatile gitmek istedikleri Antalya’ya geliyor. “Her şey dahil” sistemi onlar tarafından tercih edilmektedir. Bu yöntem Türkiye’de daha iyi kabul görmektedir. “