Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Türkiye anti-kakao yağı ithalat soruşturması başlattı

27 Mart 2021’de kakao yağı (katı ve sıvı) (“Ürün:% s“) Malezya menşeli veya ithal edilmiştir. Soruşturma, Altanmarka Kota Chan tarafından açılan dilekçenin ardından başladı. ve dick. GİBİ (“Davacı”), Türkiye’deki önemli bir yerli kakao yağı üreticisi, dampingi iç pazarda maddi zarara yol açmakla veya tehdit etmekle suçladı.

Dilekçe sahibinin verdiği bilgilere dayanarak, ürünlerin ithalatının yerel sanayide fiyatların baskılanmasına yol açtığı iddia edildi. Dilekçe sahibi, ürünlerinin üretim oranının 2020 yılında 2018 yılına göre düştüğünü belirtti. 2019 ve 2020’de yurt içi satışlar 2018’e göre daha düşüktü ve 2018-2020’de birim üretim karı ürünleri negatifti.

Malezya, üretim kapasitesi ve ihracat kapasitesi açısından küresel kakao yağı pazarında liderdir; Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Estonya, Türkiye ve Kanada gibi ülkelere yaptığı yüksek ihracatı ile dünyanın en büyük kakao yağı ihracatçısıdır. 2019’da Malezya 3 açıklandırd Kakao, Hollanda ve Endonezya’nın ardından en büyük tereyağı, sıvı yağ ve katı yağ ihracatçısıdır.

Türk hükümeti iddiaların doğru olduğunu kanıtlarsa, Türk hükümeti Malezya’dan ithal edilen mallara anti-damping vergileri uygulayabilir.

Soruşturmaya yanıt vermek isteyen ilgili taraflar bunu yapmalıdır 3 Mayıs 2021.

READ  Hindiyi kızartın ve ustabaşı hatırlatıcısı