Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Man Group, Türkiye zayıf beş korkuyu tetiklediği için kısa bahisler çeviriyor

Türkiye’nin merkez bankası sarsıntısının ardından yaşanan piyasa çöküşü, dünyanın en büyük para yöneticileri ve Ivy League ekonomistleri arasında gelişmekte olan ülkeler üzerindeki etkisi konusunda uzun süredir devam eden bir tartışmayı yeniliyor.

Dünyanın halka açık en büyük hedge tabanlı finans kurumu olan Man Group PLC ve Uluslararası Para Fonu’nun baş ekonomisti Robin Brooks dahil Doomsdays, Türk tahvillerini parçalamanın gelişmekte olan piyasaları bir dizi 2013 hile ile bozabileceği konusunda uyarıyor. Bununla birlikte, bu kasvetli senaryo, çapraz çizgideki sonraki ülkelere en fazla maruz kalan Pacific Investment Management Company, BlackRock Inc. ve Ashmore Group PLC salonlarına hükmetme hikayesi değil.

Patrick Kenny ve Santiago Bardo dahil Man GLG yöneticileri, “Türkiye patlamaya başladığında, birçok yükselen piyasa ülkesinde önemli bir zayıflık görüyoruz” diye yazdı. Bildiri, Türkiye, Brezilya, Meksika ve Güney Afrika’yı küçültme fırsatını gerekçe göstererek.

Daha önce Goldman Sachs Group Inc.’de para stratejisine liderlik eden Brooks, ABD finansal teşviki ve yükselen hazine getirilerinin birleşiminin, gelişmekte olan ülkelerin yatırımları finanse etmesini zorlaştırdığını söyledi. Yükselen en büyük iki pazar olan Türkiye ve Brezilya’nın başarısının enfeksiyon riskini artırdığını sözlerine ekledi. Meslektaşı Sergei Lanao, Güney Afrika’nın özellikle yüksek finansman açıkları nedeniyle savunmasız göründüğünü söyledi.

Bu temkinli yaklaşım, Türkiye, Brezilya, Güney Afrika, Hindistan ve Endonezya’nın Morgan Stanley’in “zayıf beşli” sinden etkilendiği 2013 ve 2018’de başarılı bir formül gösterdi. Ancak boğalar, 2016’dan 2017’ye kadar yüksek gelir borcundaki ralli ile gösterildi. Geçen yıldan rejenerasyon.

Ashmore’dan Gustavo Medros için enfeksiyon riski var Göz ardı edilebilir Bunun nedeni, Türkiye’nin alışılmadık politika duruşunun gelişmekte olan ülkelerin çoğundan farklı olmasıdır.

New York merkezli Totem Macro’nun kurucusu Whitney Baker, zayıf dolar beklentileri, yükselen emtia fiyatları ve küresel büyümenin 2013’ten daha iyi bir zemin oluşturduğunu ve bunun yeniden boğaların lehine olabileceğini söylüyor. tr 3 trilyon.

READ  Türk merkez bankası yeniden yapılanması, 15 yılın en büyük ifşaatlarını kışkırtıyor

“İnsanlar, koşullar her açıdan farklı olsa bile, son büyük verim operasyonu – koniklik numarası – sırasında olanları derliyorlar” dedi. “Daha ucuz olmayan neredeyse her şey gibi, bence bu noktada verimi düşürmek çok kötü bir risk-ödül.”

Blackrock’un konumu da aynı şeyi gösteriyor. Wei Lee ve Elga Parts da dahil olmak üzere stratejistler, şirketin “fazla kilolu” olduğunu ve yüksek küresel getiriye sahip olduğunu yazarak, verim sıkıntısı çeken bir dünyada cazibesini öne sürdüler. New York merkezli para yöneticisi, istikrarlı-zayıf bir dolardan fayda sağlayabilecek yükselen piyasa hisse senetleri ve yerel borçlar konusunda tarafsız olduğunu söyledi.

BIMCO’da yükselen piyasa kredi başkanı, Londra merkezli Lupine Rahman, kredi risklerinin Romanya ve Kolombiya gibi daha küçük gelişmekte olan ülkelerle sınırlı olduğunu yazdı. Bildiri. Bu arada, Uluslararası Para Fonu’nun bu Nisan ayında özel çekme hakkı tahsisini artıracağını ve bunun, yüksek rezervlere ve düşük getirilere sahip birçok gelişmekte olan piyasayı güçlendireceğini söyledi.

Bununla birlikte, bazı gelişmekte olan ülkeler sekiz yıl önce olduğu gibi aynı ikilemle karşı karşıyadır: para birimlerini yükseltmek için, faiz oranlarını yükseltmek ve büyüme pahasına borç kısıtlamaları uygulamak zorundadırlar. 2013’ün aksine, küresel bir salgınla ve onunla birlikte gelen tüm maliyet gereklilikleriyle ilgileniyorlar.

Türkiye’de merkez bankası başkanının faiz artırım stratejisi İşinin maliyeti, TL cinsinden satışları artırdı ve 2008’den bu yana Türkiye’deki temerrüt ücretlerindeki en büyük bir haftalık artış. Bloomberg tarafından derlenen verilere göre, ülkenin borcunun en büyüğü olduğu söylenen Pimco, BlackRock ve FMR LLC tarafından yönetilen fonlar önemli bir kayıp yaşıyor.

BIMCO, Türk menkul kıymetlerinde yaklaşık 3,7 milyar $ tutarındadır ve bu da ülkenin ödenmemiş borcunun% 1,9’una sahiptir. BlackRock ve FMR sırasıyla% 1 ve% 0,6 menkul kıymetlere sahiptir. Ancak, kayıpları birçok yatırım aracına yayıldı ve herhangi bir fonun zarar görmesini sınırladı.

READ  Art Lander'ın Dış Görünümü: Kien'in ilkbahar vahşi hindi mevsimi hızla yaklaşırken, şimdi bunu yapma zamanı

Birçok uluslararası fon, Türkiye’deki teşhirlerini önceden ayarlayarak bundan kaçındı. Bu günlerde, yatırımcıların azınlığı, ülkenin temel ağırlığı düşse de aşırı kilolu. Türkiye Bloomberg Barclays, gelişmekte olan piyasaların toplam döviz endeksinin% 4,0’ünü ve MSCI yükselen piyasa endeksinin sadece% 0,3’ünü temsil etmektedir.

İşte bazı yaygın borç konsolidasyonu türleri:

* Holdings verileri, Bloomberg tarafından derlenen son mali dosyalara göre, bir ülkenin belirli bir şirket tarafından tutulan toplam borcunun yüzdesini yakalar.