Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

İl, bu baharda ilk yabani hindi avını gerçekleştirecek

New Brunswick avcıları, bu baharda ilk kez gözlerini yabani hindilere dikme fırsatına sahip olacaklar.

Eyalet Salı günü yaptığı duyuruda, 10 Mayıs – 22 Mayıs tarihleri ​​arasında eyalette vahşi bir hindi sezonu için yeni bir sınırlı giriş çekilişi açacağını duyurdu.

Doğal Kaynaklar ve Enerji Geliştirme Bakanı Mike Holland, vahşi bir hindi av sezonu yaratmanın uzun bir zaman olduğunu söyledi.

Eski başkan yardımcısı Hollande, “Pek çok insan New Brunswick eyaletinde yabani hindileri yönetme noktasına gelmeye çalışıyor ve tüm çabaları bir araya geldi” dedi. Kanada Vahşi Türkiye Federasyonu’ndan.

“Burada, New Brunswick eyaletinde ilk yıllık yabani hindi avına başlamayı bekliyoruz.”

Doğal Kaynaklar ve Enerji Geliştirme Bakanı Mike Holland, hindi avcılığının eyaletin New Brunswick’teki türlerin sayısını izlemesine ve kuşların avlandığı alanların ekonomisini canlandırmasına yardımcı olacağını söyledi. (Hadil İbrahim / CBC)

Hollande bir yıl önce eyaletin ilk hindi avını Mayıs 2020’de yapacağını duyurmuştu. Ancak av, il tarafından uygulanan COVID-19 salgını ile ilgili kısıtlamalar nedeniyle daha sonra iptal edildi.

Hollande, Kanada Vahşi Türkiye Federasyonu’ndan rakamlara atıfta bulunarak, eyalette 2.000 yabani hindi olduğunu söyledi.

Eyalet, av sezonu için çekilişle 400 ruhsat verecek ve başvurular 6-16 Nisan’da başlayacak.

Hollande, Minto ve Chipman bölgeleri de dahil olmak üzere, yalnızca eyaletin güneybatı bölgesindeki beş vahşi yaşam yönetimi bölgesinde avlanmaya izin verileceğini söyledi.

Yalnızca sakallı erkek hindilerin avlanmasına izin verilir ve her izin sahibi yalnızca birini öldürebilir.

Türkiye Avcılığının Önerilen Faydaları

Hollande, hindi avlamanın faydalarından birinin, eyalete eyaletteki hayvan sayısını izleme fırsatı vermesi olduğunu söyledi.

Kuşlar burada nispeten yenidir ve New Brunswick Kuş Kayıt Komitesi, onları eyaletin resmi kuş listesine eklemek için Kasım 2019’da oy kullandı, bu da New Brunswick’in artık yerleşik bir nüfusa sahip olduğu anlamına geliyor.

Holland, “Bu nedenle, bunu New Brunswick eyaletinde hasat edilen ve yönetilen bir tür olarak yerleştirerek, Doğal Kaynaklar Dairesi de şu anda sahip olmadığı hayvan veri tabanlarını oluşturmalı ve oluşturmalıdır” dedi.

“Bu nedenle, New Brunswick evi vahşi çağıran hayvanlarla ilişkilendirildiği için bilgimizi genişletmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Hollande, mevsimlik avcılığın hindi avlamasına izin verilen toplulukların ekonomilerini de canlandıracağını söyledi.

“Yabani hindi avını yaratan yargı yetkileri, yargı alanlarının ekonomik dokusuna faydalar sağladı. [of dollars]. “

New Brunswick Vahşi Yaşam Federasyonu başkanı Natalie Mikey, New Brunswick avcılarının vahşi bir hindi avına katılmak için yıllarca Maine’e gittiğini söyledi.

New Brunswick Vahşi Yaşam Federasyonu başkanı Natalie Mikey, hindi avının hindi avlamak için Maine’e gitmek yerine avcıları burada tutacağını söyledi. (Natalie Mike / Gönderildi)

New Brunswick’te bir avla birlikte Mike, bu avcıların ve izinler ve dekorasyon ücretleri için harcadıkları paranın yerel ekonomiye bağlı olacağını söyledi.

Mike, “Bunun için çok heyecanlıyız” dedi. “Federasyon bize bunu 2003’ten beri veriyor.”

Mikey, avın Vahşi Yaşam Yönetim Bölgeleri 10, 15, 16, 17 ve 20’de yapılacağının söylendiğini söyledi.

READ  Türkiye işini geri almak için mücadele ediyor