Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Günlük Haber Paketleme: Türkiye’nin güneş enerjisi üretimi Şubat 2021’de% 50 arttı

Dünyanın dört bir yanından günün önemli Glandek duyuruları burada:

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Pathi Danmes, Türkiye’nin elektrik üretiminin Şubat 2021’de Şubat 2020’ye göre% 50 arttığını söyledi. Dedim. Güneş enerjisinin Türkiye elektrik karışımındaki payı 2002 yılında devreye girmesinden bu yana% 3,7 artmıştır. Güneş enerjisi kurulu gücün% 7,1’i ve kurulu güneş enerjisi kapasitesi bu yılın Şubat ayı sonunda 6,8 GW’a ulaşacak. Ülke, 2014 yılından bu yana kurulan güneş enerjisi kapasitesi açısından Avrupa’da üçüncü, dünyada ise dokuzuncu sırada yer almaktadır.

Avustralya enerji şirketi AGL, Açıklandı Torrance adasında bu yıl 250 megavatlık, bir saatlik faz uzunluğunda pil yapımı devam ediyor, Projenin nihai yatırım kararını takiben. AGL Genel Müdürü ve CEO’su Brett Redman’a göre, 2024 mali yılının sonunda Güney Avustralya, AGL’nin 850 MW şebeke pilleri ağına liderlik edecek. Şirket, 2023 yılı başında sistemin tam olarak çalışmasını hedefliyor. Akü, değişen pazar koşullarına uyum sağlamak için dört saatlik bir süre için uzatılması planlanıyor.

Elektrik Enerjisi Araştırma Enstitüsü (EPRI) Açıklandı ABD Enerji Bakanlığı’ndan, güneş enerjisi ile ilgili bilgilerin tüketiciler arasında nasıl yayıldığını keşfetmek için 2 milyon dolarlık bir sözleşme alacak. EPRI, konut ve ticari kamu hizmetleri müşterilerinin, enerji depolama ve elektrikli araçlar gibi diğer teknolojilerle güneş enerjisini birlikte benimseme konusunda nasıl kararlar aldıklarını incelemek için seçildi. EPRI, Ulusal Yenilenebilir Enerji Laboratuvarı (NREL) ve Lawrence Berkeley Ulusal Laboratuvarı ile birlikte, enerji tasarrufu ve elektrikli araçlarla güneş enerjisini benimsemek için konut ve ticari müşteri tercihlerini, etkileri ve karar vermeyi değerlendirecek.

Porto’dan Abu Opera SA’ya, Fortesque Future Industries ve Promo Logistics SA’nın bir yan kuruluşu olan Fortesque Metals Group’un yüzde yüz iştiraki. İmzalandı Mutabakat zaptı Brezilya Rio de Janeiro’da hidrojen bazlı yeşil projeler inşa etmek. Proje, Asu limanında yılda 250.000 metrik ton yeşil amonyak üretme kapasitesine sahip 300 MW’lık bir yeşil hidrojen tesisi kurmayı planlıyor.

READ  Türk ve Karadağ'ın önde gelen büyükelçileri Brüksel'de görüştü

Renault kamyonlar, Volvo Group’un bir iştiraki olan elektrikli hareket alanındaki yolculuğuna devam ediyor. 2023’ten itibaren tüm elektrikli Renault kamyonları dağıtım, inşaat ve uzun mesafe dahil her segment için sunulacak. Şirket, elektrikli harekete adanmış bir sistem kuruyor. Bu Filosunu 30 yıl içinde karbon-nötr hale getirecek şekilde kademeli olarak elektrikli hale getirerek kamyon pazarını dönüştürmeye kararlıdır. Kamyonların ömrü en az on yıl olduğundan, 2040 yılına kadar üretilen tüm kamyonların fosil yakıtlar olmadan çalışması gerekiyor.

Önceki günlük haber paketimiz burada.