Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Anket eyaletin vahşi hindi yönetimi çabalarına rehberlik edecek Açık havada

Avcılar, yıllık Bahar Ataşman Avı Anketi’nin bir parçası olarak kaydolarak, Arkansas Spor ve Balık Komisyonu’nun bu baharda hindi sezonu boyunca avlanmasına ve başarılı olmasına yardımcı olabilir.

Katılmak ücretsizdir ve cevaplar, Arkansas’ta gelecekteki vahşi hindi yönetiminin şekillenmesine yardımcı olacaktır.

Bahar Türkiye Avcılık Araştırması, hindi sezonu boyunca avcı faaliyeti, kümeleme faaliyeti, hindi gözlemleri ve avlanma başarısı hakkında bilgi toplamak için 2007 yılından beri uygulanmaktadır. Gönüllüler her avın verilerini kaydeder ve sonuçları av sezonu sonunda analiz için gönderir.

Biyologlar, av katılımı ve memnuniyetindeki eğilimleri belirlemek için tüm verileri derler ve tüm avcılarla notları karşılaştıran bir rapor sunar.

Tarihsel olarak avcılar bilgilerini kağıt anket formlarına kaydettiler ve formları av sezonunun sonunda postaladılar. Mobil teknolojinin gelişmesiyle AGFC, akıllı telefon uygulaması Survey 123’ü kullanarak yeni sisteme geçti. Yeni uygulama, her avın sonunda bilgilerinizi kaydetmeyi ve göndermeyi her zamankinden daha kolay hale getiriyor.

Sıcak havanın son turu, birçok Arkansas hindi avcısının hindi ormanında başarılı olmanın bazı ayak işleri gerekeceğini bilerek bu yıl Longbeard için keşif görevlilerini başlatmasına neden oldu. AGFC Türkiye proje koordinatörü Jeremy Wood, keşif verilerinin araştırma için av sezonunda kaydedilen veriler kadar önemli olduğunu söyledi.

Wood, “Mevsim öncesi ve sonrasında eyaletin dört bir yanından gelen avcı raporlarını izlemek, hindilerin sıcaklık, hava durumu ve av basıncındaki belirli değişikliklere nasıl tepki verdiğinin resmini tamamlamaya yardımcı oluyor” dedi. “Arnavut kaldırımı faaliyeti, sürü kırma ve hindi avcılığını ve hindi yetiştiriciliğini etkileyen diğer faktörleri takip edebiliyoruz.”

Wood, “Demografik özellikleri daha derinlemesine gösterecek başka anketler, yani kuluçka çalışmaları ve telemetri çalışmaları yürütüyoruz, ancak bu anket avcı katılımı, beklentileri ve memnuniyeti etrafında tasarlandı” dedi.

READ  131 Yunan adasını ve adasını Türkiye'nin planladığı işgalini ortaya çıkaran belgeler ortaya çıkıyor

Wood, kaçak avcıların AGFC’yi hindi yetiştirme başarısını izlemek için ek anketler aldıklarını söyledi. Yabani hindi ve kuzey haşhaşlı bıldırcın sayım tavukları, civcivler yumurtadan çıkar çıkmaz onları buldu. Avcılar ve diğer açık hava meraklıları tavukların üzerinde civcivlerle yürürken kuzey haşhaşlarının yuvalama başarısını izliyor.

Wood, “Avcıların ve açık hava meraklılarının korunmasında en büyük ortağımızız ve sevdikleri vahşi yaşamdan yararlanmak için her fırsatta onlarla birlikte çalışmak istiyoruz” dedi.

Spring Coupler Hunting Survey veya Wild Turkey and Northern Poppy Bıldırcın Sayımına katılmak için tıklayınız..