Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Agrego Komisyonu, Türkiye’nin ilk aşamasını teyit edecek bir pil depolama projesi yapıyor

İmaj Kredisi: Agrego

Enerji tasarrufu çözümleri şirketi Agrego, Türkiye’deki ilk faz stabilizasyon bataryasını başarıyla çalıştırdı.

500KW / 1 saat lityum iyon pil enerji depolama sistemi, bölgesel dağıtım sistemi operatörünün (DSO’nun güç ağındaki şebeke istikrarını iyileştirmek için kritik bilgisayar hizmetleri sağlamasına olanak tanır.

Başlangıçta Alaga şehri yakınlarındaki bir trafo merkezine park edilmiş olan batarya sistemi, genel güç kalitesini artırarak reaktif güç desteği sağlayacak. Bununla birlikte, mobil ve modüler pil takımı, geçici faz rahatlaması sağlamak için bölgedeki diğer trafo merkezlerinde kolayca yeniden kullanılabilir.

Dağıtılmış enerji kaynaklarındaki artışla birlikte Türkiye, şebeke ağının gerilemesini iyileştirmek için mücadele ediyor.

Okudun mu
Acelio, İsveç’in ilk ticari enerji tasarrufu projesini kazandı
Şili’deki yüksek rakımlı madenlere hibrit güç sistemi tedarik etme anlaşması

Ana aşamaya daha fazla yenilenebilir enerji sistemi entegre edildikçe, elektrik şebekesi büyümekte ve güçlü üretim istikrarsızlığı ile karşı karşıyadır.

2021 yılına kadar kapasiteyi ikiye katlama hedefleri olsa da, güneş enerjisi, ülkenin enerji karışımının yaklaşık% 4’ünü oluşturuyor.

Proje, akü depolamayı şebeke güvenilirliği ve ilgili faydalarla bütünleştirme ve ayrıca ülkenin yenilenebilir enerjiden enerji verimliliğini artırma çabasının bir parçasıdır.

Bültenimize kayıt olun

Agrego Mikro Şebeke ve Depolama Çözümleri Genel Müdürü Kareem Wasni, çözümün “enerji altyapısını sağlam ve esnek hale getirerek yenilenebilir enerjinin artan rolünü entegre ederek ve dünya çapında enerji sistemlerini başarıyla karbonlaştırıp çeşitlendirdiğini” söyledi.

READ  Türkiye'yi arama efsanesi arkadaşım Ben Rodgers Lee'yi hatırlıyor