Nisan 12, 2021

Sanal Kripto

Türkiye'den ve dünyadan siyaset, iş dünyası, yaşam tarzı, spor ve daha fazlası hakkında son haberler

Agar: Yunanistan Türkiye’ye karşı gerilimi kışkırtmaya ve tırmandırmaya devam ediyor

Türk Savunma Bakanı Türkiye’nin güneydoğusundaki askeri yetkililerle görüştü Hulusi Agar, Ege ve Doğu Akdeniz’e atıfta bulunarak: “Bugüne kadar hiç tereddüt etmeden çok mantıklı ve mantıklı bir politika izledik.”

“Artan gerilimden yana değiliz.” Diyerek, Türkiye’nin her zaman iyi niyetini ifade edeceğini de sözlerine ekledi.

Bu, Türk Sahil Güvenlik gemilerinin Yunan sularında bir Yunan devriye botuyla çarpışmasından birkaç gün sonra söylendi.

Bakan örnek vermeksizin, “Görüşmelerdeki yapıcı, olumlu, barışçıl ve net duruşumuza rağmen, maalesef Yunan komşularımızın kışkırtıcı eylemleri gerilimi tırmandırmaya devam ediyor.” Dedi.

Yunanistan ve Kıbrıs hakkında yorum yaparken Türk makamlarının kurallarına ilişkin yorum yapmadan, “Tehdit dilini kullanarak, kendi hedeflerini güdüyorlar.” Dedi.

Ağar, “Bütün bunların boşuna olduğunu söylediğimiz her seferinde, ülkemize, milletimize ve silahlı kuvvetlerimize yönelik tehditlerin hiçbir etkisi olmayacak ve bu araçlarla çözüm olmayacak.” Dedi.

Türk savunma bakanı, ülkesinin istikrar ve barışa katkıda bulunduğunu söyledi.

Türkiye Savunma Bakanı Hulusi Agar.

dedi ki:

“Yunan komşularımızın, kanunun yorumunu sürekli değiştirerek veya uluslararası hukukun ötesinde iddialarda bulunarak veya destekçi bulmak için gerçeğe cevap vermeden retorik sanatlarıyla belirli gerçekleri sunarak hiçbir yere varamayacaklarının farkına varmaları gerekiyor.

“Taraftar bulabilirler ama bunların hepsi yasalara aykırı.

“O zaman sadece bizim dikkatimize geldi.

“Diğer tüm iddiaların gücü yoktur.”

Alışılmış olduğu gibi, Agar hangi uluslararası yasanın Yunanistan’ı ihlal ettiğini belirtmez ve dünya çapında Birleşmiş Milletler Şartı’nı imzalamamış veya / veya onaylamamış 15 ülkeden biridir.

İmzacıların çoğu denize kıyısı olmayan ülkelerdir.

Yunanistan’ın “bazı konularda ilerleme kaydettiğini, ancak sonuçların henüz gelmediğini görmeleri gerektiğini” kabul ederek öfkesini sürdürdü.

Daha fazlasını okuyun: Agar’ın yeni kışkırtıcı açıklamaları: “Yunanistan, iyi komşuluk ilişkilerinin altını oyuyor.”

READ  Kentucky'nin ilkbahar yabani hindi sezonu hem sakinlere hem de yerleşik olmayanlara açılıyor - burada bir önizleme